Salah hyn në histori të Premier Ligës

Salah hyn në histori të Premier Ligës

Mohamed Salah është shpallur Lojtar i Muajit në Premier Ligë për muajin mars pasi ka vazhduar formën e jashtëzakonshme për Liverpoolin. Kjo është h

Mohamed Salah është shpallur Lojtar i Muajit në Premier Ligë për muajin mars pasi ka vazhduar formën e jashtëzakonshme për Liverpoolin.

Kjo është hera e tretë që egjiptiani e merr këtë çmim, duke ia bashkuar çmimeve të nëntorit dhe shkurtit, për t’u bërë lojtari i parë që merr këtë çmim tre herë brenda një sezoni.

25-vjeçari deri më tani në Premier Ligë ka realizuar 29 gola.

COMMENTS