Rozana Radi fiton në ‘Kënga Magjike 2016’

Këngëtarja Rozana Radi është shpallur fituesja e edicionit të 18-të të festivalit “Kënga Magjike”, me këngën e saj “Ma thuaj ti”. Mes 20 këngëve fi

Këngëtarja Rozana Radi është shpallur fituesja e edicionit të 18-të të festivalit “Kënga Magjike”, me këngën e saj “Ma thuaj ti”.

Mes 20 këngëve finaliste, fituese e vendit të parë u shpall kënga “Ma thuaj ti”, realizuar me muzikë nga Elgit Doda dhe interpretuar nga Rozana Radi, e cila arriti të sigurojë më së shumti vota nga votimet e artistëve.

Në vendin e dytë u rendit Anxhela Peristeri, gjersa vendi i tretë shkoi për artisten Arilena Ara.

COMMENTS