Ronaldo tregon se si arrihen objektivat

Sulmuesi Cristiano Ronaldo është shprehur i lumtur përkundër akuzave ndaj tij dhe Viktor Kassai pas fitores së Real Madridit ndaj Bayern Munichut në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Ronaldo realizoi het-trik në fitoren 4:2 pas vazhdimeve që e kualifikoi Real Madridin në gjysmëfinale.

Por, dy prej tyre ishin nga pozita jashtë loje.

Megjithatë, Ronaldo ka injoruar akuzat e tifozëve të Bayern Munichut.

‘Gjëja më e rëndësishme është se ndihem mirë dhe Real Madrid është duke luajtur mirë. Jemi në rrugë për t’i aritur objektivat, jemi kualifikuar në gjysmëfinale dhe jemi lider në La Ligë. Po ashtu jam shumë i lumtur për golat’, deklaroi ai pas ndeshjes.

‘Kam punuar shumë për të arritur në top formë’, u shpreh ai.

COMMENTS