Ronaldo nderohet me statujë më të mirë (Foto)

Ronaldo nderohet me statujë më të mirë (Foto)

Puyol: Ajo që më bëri Messi ishte e turpshme (Video)
Neymar: I mërzitur për humbjen, krenar me bashkëlojtarët (Foto)

Cristiano Ronaldo është nderuar me një tjetër statujë.

Ylli i futbollit tashmë ka një statujë të tij në muzeun e Real Madridit.

Kjo statujë vjen pak pasi ai u nderua me një statujë në vendlindje në muajin mars, me një statujë që nuk ngjante fare me 32-vjeçarin.

Ronaldo së fundmi u zgjodh futbollisti më i mirë në botë për herë të katërt.

Statuja prej bronzi peshon 60 kilogramë dhe është një metër e gjatë.

COMMENTS