Ronaldo: Kur isha fëmijë Juventus më emociononte

Ronaldo: Kur isha fëmijë Juventus më emociononte

Fluturim me balonë gjatë natës dhe ski mbi alpet franceze (Video)
Elseid Hysaj me trajnerin Sarri largohen nga Napoli?

Pas natës së jashtëzakonshme, në të cilën i ka dhënë fund ëndrrës së Juventus për një triumf në Champions League, Cristiano Ronaldo ka folur për faqen e UEFA-s, duke e nisur nga duartrokitjet e ‘Allianz Stadium’ pas supergolit të tij:

‘Ka qenë një moment i pabesueshëm. Duhet të falënderoj të gjithë tifozët e Juventus. Ajo që kanë bërë është mbresëlënëse dhe nuk më kishte ndodhur kurrë në karrierë. Ka qenë një gol i madh, fantastik’, ka thënë portugezi.

Më pas CR7 ka folur edhe për faqen zyrtare të Real Madrid: ‘Kam shënuar një tjetër gol me gërshërë, me kombëtaren, por arbitri me anuloi padrejtësisht. Ky është goli më i bukur i karrierës, do të mbetet në memorien e të gjithëve’, ka thënë ylli i Real që ka zbuluar: ‘Kur isha fëmijë ndiqja ndeshjet e Juventus. Më kanë emocionuar’

COMMENTS