Rikthehen emocionet në ‘Euro 2016’ sonte Zvicër – Poloni

Rikthehen emocionet në ‘Euro 2016’ sonte Zvicër – Poloni

Shaqiri shënon gol të çmendur (Video)
Mësohen datat se kur do të luhen ndeshjet çerekfinale në Ligën e Kampionëve

Emocionet e Kampionatit Evropian ‘Francë 2016’ rikthehen me ndeshjen Zvicër – Poloni në kuadër të 1/8 së finales, takim ky që luhet në Stade Geoffroy Guichard.

Zvicra e shqiptarëve pritet të ketë punë të vështirë në duel me Poloninë e Robert Leëandoëskit.

Helevetët dhe polakët në fazën e grupeve kanë treguar formë të mirë, andaj ballafaqimi mes këtyre dy skuadrave pritet të jetë mjaft interesantë.

Ndërkohë, në orën 18:00 luhet sfida e dytë e 1/8 e finaleve të ‘Euro 2016’, midis Uellsit dhe Irlandës së Veriut, kurse, në orën 21:00 ndeshen Kroaci – Portugali.

COMMENTS