Reali me ofertë për Salah

Reali me ofertë për Salah

Salah do të jetë prioriteti kryesor i skuadrës së Florentino Perez për merkaton verore. Liverpooli ka pranuar një ofertë të majme për egjiptianin S

Salah do të jetë prioriteti kryesor i skuadrës së Florentino Perez për merkaton verore.

Liverpooli ka pranuar një ofertë të majme për egjiptianin Salah, skuadra madrilene i ka ofruar 50 milionë euro dhe superyllin spanjoll Isco, për të siguruar shërbimet e Salah. Mbretërit siç duket do të bëjnë shumë ndryshime në skuadër gjatë afatit kalimtar, dhe Salah pritet të jetë një ndër transferimet e para që do të arrihet pasi që Florentino Preze me çdo kusht e do egjiptianin vitin e ardhshëm në Santiago Bernabeu.

Media e huaja thonë se Madridi do t’i ofrojë Salah-it një kontratë me vlerë prej 25 milionë euro për sezon për ta bindur 25-vjeçarin të largohet nga Liverpool.

COMMENTS