Real Madridi jep Benzeman për yllin e Arsenalit

Real Madridi jep Benzeman për yllin e Arsenalit

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger tash e një kohë të gjatë e ka në mendje transferimin e sulmuesit francez të Real Madridit, Krarim Benzeman. Sul

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger tash e një kohë të gjatë e ka në mendje transferimin e sulmuesit francez të Real Madridit, Krarim Benzeman.

Sulmuesi francez nuk është duke kaluar një periudhë të mirë në Santiago Bernabeu dhe si duket Florentino Perez është i gatshëm të lirohet nga shërbimet e tij, pas nëntë sezonesh, raporton KosovaPress.

Reali kërkon të përfitojë nga shitja e tij, duke ofruar atë për yllin e Arsenalit, Hector Belerin dhe një shumë prej 25 milionë funtesh.

Por ekipi londinez duket se nuk është i pajtimit ta lë spanjollin Bellerin të largohet nga Emirates dhe do të mundohet ta transferojë Benzeman, vetëm duke paguar një shumë të madhe parash.

COMMENTS