Radikali i ri i Yamaha me tre rrota Sportbike

Radikali i ri i Yamaha me tre rrota Sportbike

Yamaha ka qenë fokusuar në një produkt gjatë viteve të fundit. Sportbikes FZ-07, -09 dhe -10 Hyper Naked janë fantastike, dhe FZ-të nën litër janë

Yamaha ka qenë fokusuar në një produkt gjatë viteve të fundit. Sportbikes FZ-07, -09 dhe -10 Hyper Naked janë fantastike, dhe FZ-të nën litër janë një vlerë ulëritëse për të nisur.

Marka tuning-fork është duke kërkuar për Harleyn me yllin e tij ‘Star Venture’, një garues me veshje të plotë që kombinon përsosjen japoneze me një binjak të madh V-binjak. Versioni i fundit i riprodhimit të garës R1.
Dhe tani, mirë, ja ku është Niken.

Dy rrota përpara dhe një në pjesën e pasme nuk është saktësisht një ide e re.

Spyders Can-Am ofrojnë një eksperiencë të hapur për ata që, për çfarëdo arsye, nuk do të ishin më këmbëngulës për dy rrota. Morgan 3 Wheeler është një shaka arkaike, shkruan CarAndDriver.

Dhe Piaggio ka ndërtuar linjën e saj të MP3 të skuterëve për më shumë se një dekadë. Është makina e fundit që Nikeni i ngjan më së afërmi. Piaggio dhe Yamaha ndryshojnë nga tre rrota të tjerë duke përdorur një instalim para-pezullimi, duke ofruar stabilitet të qëndrueshëm si trekëmbësh si dhe një pjesë më të madhe të kontaktit përpara.

Zemra e Nikenit ka vënë 105 kuaj fuqi në timonin e pasmë në Cycle Worlds të vitit të kaluar. Ne nuk presim që Niken të jetë më e mira në kohë për shkak të peshës shtesë dhe zonës ballore, por gjëja ende duhet të jetë një shqyerës i vërtetë.

COMMENTS