Publikohet lista e VV-së për deputetë

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore.

Dje në mbledhjen e Këshillit të përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje është propozuar dhe është votuar 70% e listës për deputetë, ndërsa bazuar në statutin e kësaj partie i mbetet kryetarit të partisë Visar Ymerit që të vendosë për 30% e mbetur të listës. Vetëvendosje pritet që sot gjatë ditës të publikojë listën me emrat e plotë.

Dardan Molliqaj, megjithatë, është renditur në vendin e 14-të.

Bartësi i listës dhe njëkohësisht edhe kandidati për kryeministër i Vetëvendosjes është Albin Kurti, ndërsa siç merr vesh Gazeta Observer këta janë disa nga kandidatët për deputetë të kësaj partie:

1. Albin Kurti

2. Visar Ymeri

3. Aida Dërguti

4. Glauk Konjufca

5. Rexhep Selimi

6. Albulena Haxhiu

7. Donika Kadaj-Bujupi

8. Besa Baftiu

9. Ismail Kurteshi

10. Sali Salihu

11. Fisnik Ismaili

12. Shqipe Pantina

13. Faton Topalli

14. Dardan Molliqaj

15. Fitore Pacolli

16. Liburn Aliu

17. Dardan Sejdiu

18. Mytaher Haskuka

19. Driton Çaushi

20. Xhelal Sveçla

21. Sali Zyba

22. Dukagjin Gorani

23. Arbërie Nagavci

24. Sami Kurteshi

25. Yll Hoxha

26. Fatmire Kollçaku

27. Emin Gërbeshi

28. Faruk Mujka

29. Ajet Potera

30. Bajram Ajeti

31. Hydajet Hyseni

32. Shemsi Syla

33. Arbër Rexhaj

34. Drita Millaku

35. Bashkim Lajçi

36. Gani Krasniqi

37. Nexhat Kryeziu

38. Albana Gashi

39. Albana Fetoshi

40. Mimoza Shala

41. Kujtim Shala

COMMENTS