PSG-ja ofron 100 milionë funte për Eriksenin

PSG-ja ofron 100 milionë funte për Eriksenin

Paris Saint-Germaini është duke përgatitur një ofertë prej 100 milionë funteve për shërbimet e mesfushorit të Tottenhamit, Christian Eriksen. 26-vj

Paris Saint-Germaini është duke përgatitur një ofertë prej 100 milionë funteve për shërbimet e mesfushorit të Tottenhamit, Christian Eriksen.

26-vjeçari ka qenë figurë kyçe e londinezëve në sukseset e sezoneve të fundit dhe sivjet ka realizuar 14 gola dhe 12 asistime në të gjitha garat.

Sipas Daily Express, PSG-ja ka identifikuar danezin si njeriun kryesor për rindërtimin e mesfushës me qëllim që të kenë sukses në fazën evropiane.

Erikseni kaloi te Tottenhami nga Ajaxi për 11 milionë funte.

COMMENTS