Policia arreston 5 kosovarë në Zvicër (Foto)

Pesë kosovarë dhe një turk janë arrestuar në Zvicër ditën e martë. Gjashtë personat e arrestuar dyshohen për korrupsion dhe keqpërdorime të dokumen

Pesë kosovarë dhe një turk janë arrestuar në Zvicër ditën e martë.

Gjashtë personat e arrestuar dyshohen për korrupsion dhe keqpërdorime të dokumentacioneve teksa kanë dhënë leje të qëndrimit në shtetin zvicran, shkruan e përditshmja Blick.ch.

Në mesin e të arrestuarve janë dhe dy femra 23 dhe 28 vjeçare, ish-punëtore të Entit për Migrim si dhe një funksionar i saj.

Kryesori në këtë aferë është Patriot A. 25 vjeçari nga Kosova me pasaportë të Zvicrës. Ai në vitin 2014 deri më 2016 ka drejtuar firmën për ndërtime ‘Aliu BigTeam’, që në gusht të vitit 2016 është mbyllur.

Detaje të tjera do të publikohen së shpejti.

COMMENTS