Plagoset një 15 vjeçar në Prishtinë, mësohet autori

Plagoset një 15 vjeçar në Prishtinë, mësohet autori

Milaim Zeka: Nesër të zhbllokohet Parlamenti, s’ka rëndësi kush…
Atentat ndaj boksierit të njohur shqiptar, plagoset me armë

Një 15 vjeçar është plagosur nga disa të shtëna me armë zjarri në Prishtinë. Lajmin e kanë konfirmuar zyrtarë policorë, nga policia rajonale e Prishtinës.

‘Rreth orës 13:30, në rrugën Nazim Gafurri në Prishtinë, Policia është njoftuar se ka ndodhur një plagosje. Rasti ka ndodhur te vendi i quajtur ‘Xhamia e Çarshisë’. Personi është 15 vjeç’, ka thënë Flora Ahmeti.

Ajo tha se policia ka dalur menjëherë në vendin e ngjarjes, dhe se ende nuk dihen motivet e plagosjes.

Ahmeti ka konfrimuar se tashmë është identifkuar një person i dyshimit, i cili dyshohet që ka shtënë mbi 15 vjeçarin dhe se ai po kërkohet nga Policia e Kosovës.

COMMENTS