Pilaf me perime pranverore

Pilaf me perime pranverore

Kifle me kanellë
Pilaf me shafran dhe mish pule

Perimet asnjëherë nuk kanë shijuar më mirë sesa me këtë gjellë jashtëzakonisht të thjeshtë.

Përbërësit:

400 gr mish i bluar
3 qepë të reja
4 domate të pjekura
1 spec të gjelbër
1 spec i kuq
1 spec i verdhë
1 gotë oriz
mëlmesa

Udhëzimet:

Mishin e kaurdisim në tigan duke ia shtuar gradualisht perimet e copëtuara. Domatet ndahen përgjysmë dhe futen në tel të furrës për t’u pjekur pak.

Në një tenxhere me pak vaj hedhim orizin e larë dhe të kulluar. Pastaj shtojmë kripën, vegetën. E përziejmë pak e pastaj shtojmë edhe dy gota me ujë vluar. E mbulojmë dhe e lëmë të ziejë për 15 minuta në temperaturë të ulët.

COMMENTS