Peshkaqeni sulmon sërfistin (Video)

Peshkaqeni sulmon sërfistin (Video)

Bëhu Babadimër, gëzo një familje (Foto)
Peshkatari dorëzon perlën që kushton 100 milionë dollarë (Video)

Një dron ka filmuar një peshkaqen të bardhë që po notonte vetëm pak metra nga një person që ishte duke bërë serfi.

Peshkaqeni i madh duket se ishte në ndjekje të një serfisti tjetër, kur më pas është kthyer tek personi që ishte në pritje të dallgës së radhës.

Fillimisht peshkaqeni vërsulet drejt serfistit, por më pas, fatmirësisht, duket sikur ndërron mendje dhe nuk e sulmon atë.

Ngjarja ka ndodhur në Ballina të Australisë, ku peshkaqenët i afrohen shpesh bregut.

COMMENTS