Përlotet Saimir Tahiri, dorëzon mandatin e deputetit

Përlotet Saimir Tahiri, dorëzon mandatin e deputetit

Me lot në sy, Saimir Tahiri tha se do të dorëzojë mandatin e deputetit deri sa të dalë e vërteta. 'Dorëzoj mandatin e deputetit deri kur të zbardhet e

Me lot në sy, Saimir Tahiri tha se do të dorëzojë mandatin e deputetit deri sa të dalë e vërteta. ‘Dorëzoj mandatin e deputetit deri kur të zbardhet e vërteta e plotë’, deklaroi Tahiri. Ai ka folur para mediave atë që kishte përgatitur të fliste në Parlament, por që tha se nuk pati mundësinë.

‘Tani janë bërë të gjithë bashkë përballë meje e pushka top tu bëhet unë këtu jam e do ua dal’, tha Tahiri në konferencën për mediat.

Nën tension të plotë dhe pas zërave të shumtë që kërkojnë arrestimin e tij, ish-ministri shpërtheu në kuptimin e plotë të fjalës ndaj Edi Ramës, ministrit të Brendshëm, Ilir Metës, Sali Berishës, Luzlim Bashës.

COMMENTS