‘Përleshen’ këngëtaret shqiptare!

Dy këngëtaret e njohura shqiptare Marsela Çibukaj dhe Samanta Karavella janë 'përleshur' në rrjetet sociale. Çibukaj ishte e para që në rrjetin soc

Dy këngëtaret e njohura shqiptare Marsela Çibukaj dhe Samanta Karavella janë ‘përleshur’ në rrjetet sociale.

Çibukaj ishte e para që në rrjetin social Facebook, postoi një tekst që kritikonte ‘disa tekste të zhanrit reggae në shqip’, por pa përmendur emra. Çibukaj ka thënë se operacionet plastike të këngëtareve në estradën shqiptare duhet të mbrohen nga UNESCO.

‘Këto këngët gjoja ‘reggae’ alla Albanesçe, me tekste të thella dhe plot mesazh për njerëzimin (‘unë kam me ta fal , ti ke me ma dhënë, uuu yeaaah baby , i feel something , I’m a king , I’m a queen etj etj), të kenduara pak keshtu, hundore se bën më stil Rihanna …..kupton? Dhe me që jemi ti themi ati xhaxhit kameraman të fokusoj 3/4 e video klipit tek dekolteja dhe tek buzët që me mjeshtëri ka punuar ai xhaxhi tjeter , ai i plastikes….. duhen mbrojtur nga UNESCO sidomos në versionin live te tyre… perla të vërteta që pasqyrojnë kulturën, muzikën dhe përparimin e shijeve muzikore dhe artistike të vëndit tonë’, ishte postimi i Marselës.

Megjithatë, menjëherë pas këtij postimi ka reaguar Samanta që ka thënë se ajo ishte e njohur që nga 13 vjeç’, ndërsa Marselën nuk e njihte askush’.

‘Nuk kam dashur t’i kushtoj ndonjeher rendesi ketyre statuseve pergjate gjithe ketyre viteve qe depertoj ne muziken shqiptare, por kur behet fjale per nje kolege qe ka shprehur vleresim ndaj vokalit tim dhe dashamiresi ndaj meje smund ta le pa anashkaluar. Do kisha shume deshire te kishe dhe ti suksesin qe meriton pa cenuar timin. Nese mendon se e ben me mire TREGOJE .Publikun as te mora as ma more. Vokali im eshte vleresuar nga MJESHTER te muzikes shqipetare kur isha vetem 13 VJEC ( nderkoh askush nuk e njihte emrin tend ) Do ishte me mire te beje dicka me me vlere se te komentoje muziken e kolegeve te tua, aq me teper kur je artiste vet! PEACE ??’, thuhej në reagimin e Samantës.

COMMENTS