Perez i bindur: Navas qëndron në Madrid

Perez i bindur: Navas qëndron në Madrid

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez është i bindur se Keylor Navas do të qëndrojë për shumë vite në 'Santiago Bernabeu'. E ardhmja e portier

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez është i bindur se Keylor Navas do të qëndrojë për shumë vite në ‘Santiago Bernabeu’.

E ardhmja e portierit nga Kosta Rika është vendosur në dyshim, që kur madrilenët kanë shfaqur interes për Alisson të Romës, apo David de Gea të Manchester United.

Megjithatë numri një i klubit madrilen përgenjeshtroi këto zëra duke siguruar qëndrimin e Navas te ‘Los Blancos’ edhe në të ardhmen. 31-vjeçari po luan sezonin e tij të katërt në ‘Bernabeu’, teksa është aktivizuar në 92 takime në La Liga.

Gjatë kësaj periudhë ka fituar një titull kampion me Realin, 2 Champions, 3 Botërorë për Klube, 1 Superkupë të Spanjës dhe 2 Superkupa të Europës.

COMMENTS