Pas pranimit, FIFA dokumentar për Kosovën (Video)

Joshua fitoi me nokaut teknik, por edhe me pikë ishte në epërsi ndaj Takamit (Foto)
Vitia po bëhet me stadium, punët po vazhdojnë në mënyrë intensive (Foto)

FIFA e ka realizuar një dokumentar për ndeshjen e parë të Përfaqësueses së Kosovës në futboll, pas pranimit në UEFA dhe FIFA.

Përfaqësuesja kosovare u ndesh me Ishujt Faroe, duke shënuar fitore me rezultat 2-0.

Në këtë dokumentar flasin disa nga protagonistët kryesorë si Fadil Vokrri, Albert Bunjaki, Bersant Celina e Samir Ujkani.

FIFA ka treguar emocionet e skuadrës para dhe pas ndeshjes.

COMMENTS