Pas akuzave ‘shpërthen’ Nora Istrefi (Video)

Këngëtarja Nora Istrefi është gozhduar nga kritikat për veshjen e saj pas një performance në Tiranë. Ajo u akuzua se e kishte imituar yllin e 'reality

Këngëtarja Nora Istrefi është gozhduar nga kritikat për veshjen e saj pas një performance në Tiranë. Ajo u akuzua se e kishte imituar yllin e ‘reality show’ të famshmen Kim Kardashian.

pas-akuzave-shperthen-nora-istrefi-foto-1

pas-akuzave-shperthen-nora-istrefi-foto

pas-akuzave-shperthen-nora-istrefi-kim-kardashian

Mirëpo, ajo ka lëshuar një reagim në rrjetet sociale, ku pohon se përzgjedhja e saj ishte origjinale.

‘Këto foto janë realizuar mbrëmë në Arena Club në Tirane në orën 2:00 pas mesnate. Sa erdha në shtëpi pashe ca portale që kishin shkruar për ngjashmërinë e veshjes sime me veshjen e Kim K, që edhe ajo kishte pasur një veshje të tillë po ashtu mbrëmë’.

‘Athua vallë paskam parë ëndërr se çka do të veshë ajo dhe e realizova me shpejtësi. Më falni allahile për një ‘mekat të tillë. Marre duhet me ju ardhur me këto shkrime të kota’.

‘Në këtë krizë në vend se të ceket që mbrëmë ishte një koncert me një atmosferë, ku ishin të pranishëm 1.500 njerëz, në qendër të Tiranës, ju mezi pritni të kritikoni dhe ta nxirrni sa më keq një artiste shqiptare’. Bravo veq perpara, lavderoni te huajt qe kane miljonat. Heren tjeter thirrni ata te shohim qysh pi mbani emisionet’, shkruan mes të tjerash në postimin e saj Nora Istrefi.

postimi-i-noresss

Ndryshe, Nora Istrefi së fundmi edhe pa praninë e saj në spektaklin ‘Zhurma Video Music Awards 12’ është shpërblyer me çmimin Best RnB për këngën ‘Sa t’kom dasht’.

COMMENTS