Paraqitje dinjitoze e Shqipërisë, humbje e pafat

Paraqitje dinjitoze e Shqipërisë, humbje e pafat

Ozil ua ‘mbyll gojën’ të gjithëve rreth të ardhmes së tij
Lutfi Haziri ndan 150 mijë euro për klubet sportive në Gjilan

Shqipëria ka humbur përballjen me Zvicrën me rezultat 1:0 në ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian.

Zvicrës i janë dashur vetëm 5 minuta lojë që të shënojë golin e parë me anë të qendërmbrojtësit Schar, i cili shfrytëzoi një gabim të portierit Etrit Berisha.

Kur u duk se Shqipëria po kthehej në lojë, gjërat u vështirësuan edhe më shumë, pasi kapiteni Lorik Cana u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua nga loja.

Në pjesën e dytë Shqipëria kishte raste shumë të mira që më anë të Sadikut dhe Gashit të barazonte rezultatin, por pa sukses.

Ndeshjen e radhës, Shqipëria e ka me nikoqirin e ‘Euro 2016’, Francën.

2

13411881_1150922054960639_7786695248633132680_o

13417021_1150922418293936_2968746383923793834_o

13442722_1150923104960534_8277908724909258292_o

13416967_1150833498302828_3111718529642279928_o

COMMENTS