Pamje të rralla: Dasma e vitit 1974 në Gjilan (Video)

Pamje të rralla: Dasma e vitit 1974 në Gjilan (Video)

Katie Price thyen regullat, del pa fije turpi nudo në plazhin familjar (Foto +18)
Yllka Kuqi lanson projektin dedikuar nënës: Mysafire edhe Nexhmije Pagarusha e të tjerë (Video)

Në një video që po qarkullon në rrjetet sociale shihen pamje të cilat thuhet se i takojnë vitit 1974.

Sipas publikuesit të videos, Shaban Osmani, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për pamje që i takojnë datës 01.09.1974, dhe që tregojnë se si ishte një dasmë kosovare, gjegjësisht një dasmë në Gjilan.

‘Dikur dasmat u bejshin me plot dashuri e me hiq urrejtje, kur dashi ne shpin ishte ma i leht se sa 1 fjal e sotit qe sun e bajne njerzia, ku femijet ushqeheshin me plot dashuri ne ate kohe te varferise e sot femija ne kohen e pasurise ushqehen me urrejtje'(sic), ka shkruar Osmani në përshkrimin e videos së publikuar në Facebook.

COMMENTS