Pamje spektakolare (Video)

Grupi i miqve piknik në akullin e prerë që e merr lumi (Video)
Artisti meksikan Ra Paulette Kaloi 25 vjet duke gdhendur shpellën (Video)

Një video e publikuar së fundmi nga Forcat Ajrore amerikane, shihet se si ushtria lëshon 8 xhipa Humvee nga një lartësi prej 1.5 kilometra.

Videoja tregon makinat ushtarake të blinduara, të cilat janë të pajisura të gjitha me nga tre parashuta, dhe përmes disa shufrave metalike lëshohen nga avioni për të qenë në dispozicion të këmbësorisë.

Kamerat e instaluara posaçërisht për këtë, kanë kapur momentet kur automjetet kanë prekur Tokën, natyrisht të padëmtuara.

COMMENTS