Search query:

1 893 894 895 896 897 1,162 8950 / 11614 POSTS

Të paktën 27 fëmijë të vdekur nga acari në Afganistan

Bora dhe ngricat kanë vrarë së paku 27 fëmijë në një zonë të largët të Afganistanit verior. Pesëdhjetë centimetra borë kanë bllokuar rrugët në qark ...

Zhduken dy femra në Prishtinë

Policia e Kosovës ka raportuar për dy persona të zhdukur në dy raste të ndara në Prishtinë. Në rastin e parë, Policia njofton se ankuesi mashkull m ...

Aksion policor në Vushtrri, arrestohen 3 persona

Policia e Kosovës e rajonit të Mitrovicës, ka realizuar sot në mëngjes një aksion në qytetin e Vushtrrisë dhe disa fshatrave të kësaj komune, me ç’ras ...
10 zbulimet historike që askush s’i shpjegoi dot! (Foto)

10 zbulimet historike që askush s’i shpjegoi dot! (Foto)

Historia e botës është e mbushur plotë me mistere. Askush prej nesh nuk do të jetojë aq gjatë sa t’i shohë ato të gjitha të zgjidhura. Por, është gji ...
Kështu stërviteshin heroniat e UÇK-së (Video)

Kështu stërviteshin heroniat e UÇK-së (Video)

Në një video të rrallë të xhiruar nga Associated Press gjatë luftës në Kosovë, tregohet sesi trajtoheshin gratë për t'u bërë pjesë e Ushtrisë Çlirimta ...

Keni dhimbje të dhëmbit? Mënyra të thjeshta për ta hequr qafe dhimbjen…

Dhimbja e dhëmbit është njëra ndër dhimbjet më të padurueshme. Dhe në momentet kur është e pamundur të shkohet tek dentisti, ka disa mënyra natyrale p ...
Lansohet traileri i filmit kushtuar Britney Spearsit (Video)

Lansohet traileri i filmit kushtuar Britney Spearsit (Video)

Është publikuar traileri i 'Britney Ever After', film ky, kushtuar yllit botëror Britney Spears. Sekuencat konfirmojnë se jeta e Britneyt ka qenë një ...

Albright gati për t’u bërë myslimane në kundërshtim të Trumpit

Ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeline Albright, ka thënë se është e gatshme të regjistrohet si myslimane në solidaritet me ata që praktikojnë fe ...

‘Meksika nuk do të paguaj për asnjë mur’

Presidenti i Meksikës, Enrique Pena Nieto tha se shteti i tij nuk do të paguajë për murin kufitar, që ka vendosur të ngrejë presidenti i SHBA-së, Dona ...
Kulmi i teknologjisë iPhone 8! Ja çka mund të ndryshojë…

Kulmi i teknologjisë iPhone 8! Ja çka mund të ndryshojë…

Ashtu si çdot vit, kompania 'Apple' pritet të nxjerrë këtë vit versionin e ri të iPhone, 'iPhone 8'. 'The Sun' ka publikuar disa versione të ndrysh ...
1 893 894 895 896 897 1,162 8950 / 11614 POSTS