Search query:

1 562 563 564 565 566 574 5640 / 5739 POSTS
Qeveria ia zgjatë mandatin, EULEX edhe 2 vjet në Kosovë

Qeveria ia zgjatë mandatin, EULEX edhe 2 vjet në Kosovë

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot, ka votuar për vazhdimin e mandatit të misionit të EULEX-it, deri në vitin 2018. Kryeministri Isa Mustafa ...
Euro 2016 nisë sot, Shqipëria gati për debutimin historik

Euro 2016 nisë sot, Shqipëria gati për debutimin historik

Sot nis 'Euro 2016', Franca dhe Rumania do të zhvillojnë në ora 21:00 ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian. Vëmendja e Evropës dhe mbarë botës do ...
Graniti kundër Taulantit!

Graniti kundër Taulantit!

Granit Xhaka është një prej futbollistëve nga i cili do të pritet shumë në Europianin e Francës. Mesfushori i përfaqësueses zvicerane, në një intervis ...
“Daily Mail”: Kaçe, talenti që duhet mbajtur nën vëzhgim

“Daily Mail”: Kaçe, talenti që duhet mbajtur nën vëzhgim

Është Ergys Kaçe lojtari që duhet mbajtur nën vëzhgim të Kombëtarja shqiptare gjatë Euro 2016, të paktën këtë përfundim ka nxjerrë “Daily Mail”, që ka ...
Pas ndarjes me Cozman, Tuna Sejdiu shoqërohet me Adrian Gaxhën (foto)

Pas ndarjes me Cozman, Tuna Sejdiu shoqërohet me Adrian Gaxhën (foto)

Ka disa muaj që u nda nga Cozman. Por si duket Tuna ka gjetur shoqëri menjëherë. Është publikuar një foto ku ajo shihet shumë afër Adrian Gaxhës. Nuk ...
Mustafa: ‘Lugina e Diellit’ për serbët në Veri, nuk do të ndërtohet

Mustafa: ‘Lugina e Diellit’ për serbët në Veri, nuk do të ndërtohet

Kryeministri Isa Mustafa, po thotë se serbët e kthyer në Kosovë, nuk kanë leje që të ndërtojnë lagjen 'Lugina e Diellit' në veri të Kosovës. Këtë k ...
Fjolla Morina me Ramazan, paralajmëron distancim nga muzika

Fjolla Morina me Ramazan, paralajmëron distancim nga muzika

Këngëtarja Fjolla Morina, duket se është fetare e devotshme. E ftuar në emisionin 'Top Show' në Top Channel, ajo foli për shumë gjëra. Mes tjerash, Mo ...
Ben Affleck dhe Matt Damon bëhen nostalgjikë për njëri-tjetrin (Foto)

Ben Affleck dhe Matt Damon bëhen nostalgjikë për njëri-tjetrin (Foto)

E dinit ju që Ben Affleck dhe Matt Damon ishin kaq shumë miq të ngushtë?! Të shumtë kanë qenë njerëzit që kanë shfrytëzuar mediat sociale të mërkurën ...
Vetëvendosje e vendosur për të kundërshtuar marrëveshjet Kosovë – Serbi

Vetëvendosje e vendosur për të kundërshtuar marrëveshjet Kosovë – Serbi

Ndonëse Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën e bojkotuan Kuvendin e Kosovës, sot Lëvizja Vetëvendosje si e vetme iu kthye sërish Kuv ...
Martohet Leonora Jakupi? Këngëtarja tregon vetë…

Martohet Leonora Jakupi? Këngëtarja tregon vetë…

Ditëve të fundit, Leonora Jakupi u bë njëra nga këngëtaret më të komentuara. Kjo për shkak se raportohej se ajo i ka dhënë fund beqarisë dhe se e ka g ...
1 562 563 564 565 566 574 5640 / 5739 POSTS