Search query:

1 412 413 414 415 416 810 4140 / 8097 POSTS
Nipi i Agim Ramadanit i kushton këngë heroit (Video)

Nipi i Agim Ramadanit i kushton këngë heroit (Video)

Këngëtari Ardian Dema, ka publikuar videoklipin e këngës më të re të cilën ia kushtoi heroit Agim Ramadani. Kënga të cilës, nipi i Agimit, Ardiani, ...
Deputetët në Kuvend, por nuk votojnë pikat e mbetura prej muajsh

Deputetët në Kuvend, por nuk votojnë pikat e mbetura prej muajsh

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur që të votojë asnjë nga pikat e mbetura nga seanca e kaluar, edhe pse në seancë kishte deputetë të mjaftueshëm, por që ...
18 vjet nga rënia e heroit Agim Ramadani

18 vjet nga rënia e heroit Agim Ramadani

Sot bëhen 18 vjet nga rënia e luftëtarit dhe heroit Agim Ramadani, i cili gjatë luftës u dëshmua si strateg i lartë dhe udhëheqës i dashur për ushtarë ...
Asociacioni kushtëzohet me miratimin e simboleve të Kosovës

Asociacioni kushtëzohet me miratimin e simboleve të Kosovës

Komunat veriore të Kosovës, Mitrovica e Veriut, Zveçani, Leposaviqi dhe Zubin Potoku, vazhdojnë të funksionojnë pa stemë, pa simbole dhe pa vula të Ko ...
Petroviq dhe Jabllanoviq ‘shfaqen’ në veri me plisa në kokë

Petroviq dhe Jabllanoviq ‘shfaqen’ në veri me plisa në kokë

Në veri të Mitrovicës janë vendosur pllakate me fotografi të deputetit serb, Sllobodan Petroviq dhe ish-ministrit në Qeverinë e Kosovës, Aleksandar Ja ...
Kuvendi i Kosovës vazhdon sot seancën

Kuvendi i Kosovës vazhdon sot seancën

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mblidhet sot në seancë plenare, për të vazhduar me votimin dhe shqyrtimin e pikave të mbetura nga mbledhja e fun ...
OBSH e vendos zyrën e saj në Prishtinë nën përgjegjësinë e zyrës së Beogradit

OBSH e vendos zyrën e saj në Prishtinë nën përgjegjësinë e zyrës së Beogradit

Zyra në Kosovë e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (WHO) është vendosur nën 'përgjegjësinë’ e Zyrës në Serbi, duke ndryshuar, siç thonë zyrtarët e ...
Kelmendi: Adresa për reagime kundër spastrimeve është në Beograd e jo te Daut Haradinaj

Kelmendi: Adresa për reagime kundër spastrimeve është në Beograd e jo te Daut Haradinaj

Gazetari Adriatik Kelmendi ka shkuar në profilin e tij në facebook duke i dalë në mbrojtje Daut Haradinaj ndaj të cilit kanë vazhduar reagime për dekl ...
McCain njoftohet me ‘iniciativën e Serbisë për të vazhduar dialogun me shqiptarët në Bruksel’

McCain njoftohet me ‘iniciativën e Serbisë për të vazhduar dialogun me shqiptarët në Bruksel’

Vuçiq i ka treguar sot senatorit amerikan John McCain për 'iniciativën e Serbisë që me shqiptarët të vazhdohet dialogu në Bruksel', transmeton Koha.ne ...
Mariah Carey i ka dhënë pagë mujore të dashurit që t’i blejë dhurata

Mariah Carey i ka dhënë pagë mujore të dashurit që t’i blejë dhurata

Thuhet shpesh që më mirë është të japësh se të marrësh, por Mariah Carey duket se është e lumtur t’i bëjë të dyja. Sipas Life & Magazine, 47-vjeçar ...
1 412 413 414 415 416 810 4140 / 8097 POSTS