Pacolli thotë se Korab Sejdiu nuk ishte i devotshëm

Pacolli thotë se Korab Sejdiu nuk ishte i devotshëm

Largimi i Korab Sejdiut pak orë para seancës ku do të votohet kryeparlamentari, e ka lënë AKR’në me një deputet më pak. Kështu, ata sot do t’i kenë ve

Largimi i Korab Sejdiut pak orë para seancës ku do të votohet kryeparlamentari, e ka lënë AKR’në me një deputet më pak. Kështu, ata sot do t’i kenë vetëm 3 numra.

E në AKR, largimin e Sejdiut e komentojnë shkurt. Madje, sekretari organizativ i kësaj partie, Rrahim Pacolli, ka lënë të nënkuptuar se Korab Sejdiu ishte i padevotshëm për AKR’në.

‘Partinë e dëmton nëse shkon një deputet apo anëtar i devotshëm, e jo dikush që ka ardhur vetëm të bëhet deputet’, ka thënë ai për Metron.

Ndërkaq, Pacolli ka thënë se partia e tyre është e hapur dhe kush të dojë mund të rrijë e po ashtu edhe të shkojë.

‘Është e lirë partia, kush don vjen kush don shkon. Ne s’kemi nevojë me komentu, po është i lirë le të shkon’, ka shtuar ai.

Megjithëkëtë, duket se lajmet për largim nga partia, edhe pse ka pak deputetë, në AKR nuk bëjnë shumë përshtypje. Të paktën ashtu u shpreh sekretari i kësaj partie, pasi edhe pse është përgjegjësi për mbarëvajtjen e brendshme të partisë, thotë se për largimin e Sejdiut nuk ka dëgjuar akoma asgjë.

‘Unë s’e pasna pa hala, por kush s’don me nejt ne nuk e mbajmë me zor’, ka thënë tutje Pacolli.

Ndryshe, në orët e para të kësaj dite deputeti Korab Sejdiu njoftoi se jep dorëheqje nga AKR’ja pas koalicionit me PAN’in, duke lënë partinë e Pacollit me vetëm tre deputet.

COMMENTS