Omëletë me djath e speca

Omëletë me djath e speca

Përbërësit: 4 vezë 1/2 spec i kuq 1/2 spec i verdhë 100 gr djath feta kripë dhe piper i zi Udhëzimet: Specat lajini dhe pritini në shirit

Përbërësit:

4 vezë
1/2 spec i kuq
1/2 spec i verdhë
100 gr djath feta
kripë dhe piper i zi

Udhëzimet:

Specat lajini dhe pritini në shirita.

Fërgojini pak në një tigan me vaj, derisa të zbuten.

Specat largojini nga tigani dhe aty hidhini vezët e rrahura.

Omëletën fërgojeni derisa të jetë e gatshme.

Më pas, sipër saj hidhni specat e fërguar, troshiteni djathin dhe paloseni në njërën anë.

COMMENTS