Nuk ka pushim për Messin,vetëm për Busquetsin

Nuk ka pushim për Messin,vetëm për Busquetsin

Messi nuk është lënë në shtëpi për të pushuar, vetëm Busquetsi - ndërsa për arsye teknike nuk janë ftuar Vidal e Mina. Lionel Messi është ftuar për

Messi nuk është lënë në shtëpi për të pushuar, vetëm Busquetsi – ndërsa për arsye teknike nuk janë ftuar Vidal e Mina.

Lionel Messi është ftuar për ndeshjen kundër Leganes, që do të zhvillohet sonte në ‘Camp Nou’ nga ora 20:45.

U raportua se Barcelona do ta pushojë Messin, për shkak se vuan nga disa shqetësime të vogla, gjë që e ka pranuar edhe vet lojtari, por Valverde e ka ftuar kundër Leganesit.

Trajneri i katalunasve ende nuk ka vendosur nëse Messi do ta nisë titullar këtë ndeshje apo nga stoli.

Lojtarët e ftuar: Ter Stegen, Cillessen; Semedo, Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Vermaelen, Alba; Rakitic, Iniesta, Coutinho, Paulinho, André Gomes, Dembélé, Denis Suárez; Messi, Suárez dhe Alcáce.

COMMENTS