Nuk ka fitues në ‘Camp Nou’, Barcelona ndalet edhe nga Celta Vigo (Video)

Nuk ka fitues në ‘Camp Nou’, Barcelona ndalet edhe nga Celta Vigo (Video)

Messi i lumtur për golin e 100-të në Ligën e Kampionëve
Peja, kampione në volejboll

Barcelona nuk ka arritur më shumë se një barazim 2-2 në përballje me Celta Vigon.

Lideri aktual i La Ligas, rrezikoi për herë të parë në këtë takim në minutën e gjashtë me anë të Lionel Messit por goditja e tij nuk ishte e saktë.

E kur Barcelona kishte marrë iniciativën e lojës dhe kërkonte golin, mysafirët dolën në një kundërsulm të shpejtë dhe arritën të kalonin në epërsi.

Fillimisht Gomez Gonzalez tentoi por që goditja e tij u prit nga Ter Stegen, e topi u kthye tek Iago Aspas i cili lehtësisht shënoi për 0-1.

Gëzimi i vendasve nuk zgjati më shumë se dy minuta, pasi katalunasit arritën të barazonin rezultatin.

Mesfushori brazilian Paulinho asistoi bukur te Lionel Messi i cili pa problem mposhti portierin mysafir për 1-1.

Me rezultatin e barabartë 1-1 përfunduan edhe 45 minutat e para të kësaj ndeshje.

Pas fillimit të pjesës së dytë, katalunasit sulmuan vazhdimisht portën e mysafirëve duke e kërkuar golin e epërsisë.

E pasi kaluan një orë lojë, lideri aktual i La Ligas arriti të shënonte golin e dytë në ndeshje.

Mbrojtësi i majtë, Jordi Alba asistoi bukur tek Luis Suarez i cili pa problem shënoi për 2-1.

Por epërsia e Barcelonës nuk zgjati më shumë se tetë minuta, pasi vendasit barazuan rezultatin.

Sulmuesi Gomez Gonzalez arriti të barazoi gjithçka në minutën e 70-të për 2-2.

Deri në fund të ndeshjes, Barcelona tentoi të shënoi golin e fitores por mysafirët u mbrojtën mirë dhe ndeshja përfundoi pa fitues 2-2.

Pas këtij barazimi, Barcelona vazhdon të mbetet në pozitën e parë me 36 pikë të tubuara, pesë më shumë se ndjekësi më i afërt Valencia që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Në ndeshjen e radhës, Barcelona do të luajë në udhëtim tek Villareal, ndërsa Celta Vigo përballet me Valencian në ‘Mestalla’.

COMMENTS