Njihuni me syzet Snapchat (Video)

Zbulohet veçantia e rëndësishme te Tesla Model 3 (Video)
Traktorët e Lamborghinit

Rrjeti social që është bërë shumë popullor ‘Snapchat’ siç duket nuk e kujton momentin e dështimit të syzeve Google Glass. Kompania, tani e riemëruar si Snap Inc ka zbuluar produktin e parë të saj harduerik ‘Spectacles’.

Produkti është i thjeshtë. Një palë syze me kamerë të cilat i mundësojnë përdoruesit të incizojë video 10 sekondëshe të cilat më pas ruhen në sektorin ‘Memories’ në aplikacionin Snapchat, përmes Bluetooth ose ëiFi.

Spectacles vijnë në tri ngjyra – të kuqe, të zezë dhe të kaltër dhe do të funksionojnë një ditë të tërë përmes mbushjes së baterisë.

Krijuesi i Snapchat, Evan Spiegel, e sheh pajisjen si një lodër. Kështu, mund të arsyetohet funksionaliteti i limituar i tyre dhe çmimi i ultë prej vetëm 100 dollarëve.

COMMENTS