Nis numërimi i votave me kusht në Prishtinë e Prizren

Nis numërimi i votave me kusht në Prishtinë e Prizren

Çuni: Beteja e Koshares ndër betejat më të rëndësishme të UÇK-së
Shqipëria dhe Kosova bashkë duan rigjallërimin e shtigjeve për ‘Via Dinarica’

Në Qendrën për Numërim të Votave ka nisur numërimi i votave me kusht, të diasporës dhe votave të personave me nevoja të veçanta për Komunën e Prishtinës dhe atë të Prizrenit.

Në garën për Prishtinën janë Shpend Ahmeti nga LVV dhe Arban Abrashi nga LDK, ndërsa në atë të Prizrenit janë Mytaher Haskuka nga LVV dhe Shaqir Totaj nga PDK.

COMMENTS