Netflix paguan komedianin Chris Rock, 40 milionë dollarë

Gigi Hadid mahnitëse për Vogue (Foto)
Dua Lipa feston sot ditëlindjen, ja urimi më special (Foto)

Chris Rock ka arritur një marrëveshje prej 40 milionë dollarësh me Netflix-in për vetëm dy ‘stand up comedy’.

Sipas ‘The Hollywood Reporter’, komediani i famshëm amerikan ka thyer çdo rekord të mëparshëm, duke u paguar më shumë edhe se Jerry Seinfeld, Louis CK apo Amy Schumer.

‘Chris Rock është një aktor dhe regjisor shumë i dashur. ‘Stand up’-et e tij e kanë bërë një nga komikët më të njohur në botë. Netflix-i ofron platformën perfekte për dikë si ai që të shpalosë talentin e tij’, tha Ted Sarandos, Shefi i Programacionit të Netflix-it.

COMMENTS