Nesër vazhdon debati në Kuvendin e Maqedonisë rreth formimit të qeverisë

Nesër vazhdon debati në Kuvendin e Maqedonisë rreth formimit të qeverisë

Vdes foshnja në QKUK si pasojë e anomalive gjenetike
Labinot Tahiri, tregon tmerrin e mbrëmjes së kaluar ku u vra 23 vjeçari në Mitrovicë

Është mbyllur për sot debati në Kuvendin e Maqedonisë rreth formimit të qeverisë së re.

Pas shpalosjes së programit qeveritar nga ana e mandatarit Zoran Zaev, replikave dhe kundër replikave të mazhorancës së re dhe opozitës, kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi e ka mbyllur për sot seancën parlamentare dhe ftoi të gjithë deputetët të mblidhen nesër në orën 12:00 për të votuar programin dhe përbërjen e re qeveritare, ku me shumë gjasa do të mbyllet në orët e vona të mbrëmjes së nesërme.

COMMENTS