Në Vushtrri e Gjakovë luftohet për finale të Kupës

Në Vushtrri e Gjakovë luftohet për finale të Kupës

Don Balon: ‘Zidane i ka treguar Bale se nuk do të luajë në finale, Ronaldo tregon formacionin kundër Liverpoolit’
Wilder i shpallë luftë Joshuas: Mos ikë më, mos u arsyeto, eja në ring! (Video)

Prishtina kërkon me çdo kusht kualifikimin në finale të Kupës së Kosovës në futboll, por për këtë nuk bazohet shumë në fitoren e ndeshjes së parë gjysmëfinale (1:0) kundër Vushtrrisë.

Prishtina do të udhëtojë në Vushtrri për fitore të radhës. Kjo ndeshje e kthimit gjysmëfinale luhet sot në Vushtrri (15:00), sikur edhe ndeshja tjetër gjysmëfinale Vëllaznimi – Drenica. Ndeshja e parë në Skënderaj është mbyllur pa fitues 1:1, ndërkohë e kthimit luhet në Gjakovë.

Si Prishtina, ashtu edhe Vushtrria do të kenë mungesa të rëndësishme për përballjen e tyre. Te Prishtina mungon kapiteni Armend Dallku për shkak të suspendimit dhe Mentor Mazrekaj i lënduar, derisa te Vushtrria nuk do të paraqitet sulmuesi kryesor i ekipit, Labinot Osmani, shkaku i lëndimit.

COMMENTS