Nata finale e Eurovizion, ja kur do të performojë Eugent Bushpepa

Nata finale e Eurovizion, ja kur do të performojë Eugent Bushpepa

Pas përfundimit të natës së parë gjysmë finale, dhe kualifikimit të 10 shteteve që do marrin pjesë ne finalen e Eurovizion, u hodh shorti për performa

Pas përfundimit të natës së parë gjysmë finale, dhe kualifikimit të 10 shteteve që do marrin pjesë ne finalen e Eurovizion, u hodh shorti për performancën e natës finale.

Këngëtari shqiptar Eugent Bushpepaj i cili pati mjaft sukses me knëgën e tij ‘Mall’ do të ngjitet në skenë në pjesën e parë të natës finale.

Pas tre vitesh larg finales, pritshmëritë që Shqipëria të ketë një pozicionim të mirë në renditje, janë të larta

Finalistët që kaluan gjysmëfinalen e parë të Eurovision-it:

Austria: Nobody But You nga Cesár Sampson

Estonia: La Forza nga Elina Nechayeva

Qipro: Fuego nga Eleni Foureira

Lituania: When We’re Old nga Ieva Zasimauskait?

Izraeli: TOY nga Netta

Çekia: Lie To Me nga Mikolas Josef

Bullgaria: Bones nga EQUINOX

Shqipëria: Mall nga Eugent Bushpepa

Finlanda: Monsters nga Saara Aalto

Irlanda: Together nga Ryan O’Shaughnessy

Kujtojmë se finalja e madhe e ‘Eurovision 2018’ do të mbahet këtë të shtunë më 12 maj.

COMMENTS