Na pret një mot befasues

Temperaturat minimale do të sillen nga 12C deri në 14C, e ato maksimale nga 22C deri në 27C. Ditëve të fundjavës rajoni ynë do të jetë nën ndikimin e

Temperaturat minimale do të sillen nga 12C deri në 14C, e ato maksimale nga 22C deri në 27C.
Ditëve të fundjavës rajoni ynë do të jetë nën ndikimin e fushave të ulëta barike nga Atlantiku dhe masave të ngrohta ajrore, që do të vazhdojnë të sjellin mot të ngrohtë por të paqëndrueshëm, me reshje lokale shiu dhe bubullima.

Të shtunën dhe të dielën do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, e gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes priten edhe reshje lokale shiu me bubullima.

Në fillim të javës do të vazhdojë të mbajë mot pjesërisht i vranët, me mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullima. Në këto ditë fundjave, për shkak të lagështisë së lartë, në orët e mëngjesit nëpër lugina priten mundësi edhe për formim të mjegullës.

Sipas Prishtina Weather, do të fryjë erë e lehtë dhe drejtimesh të ndryshme 1-3m/s. Shtypja atmosferike do të luhatet rreth vlerave normale.

COMMENTS