Mynihu rritë masat e sigurisë, Bayerni mesazh për tifozët

Pas sulmit të mbrëmshëm në Gjermani, ku u sulmua autobusi i skuadrës së Borussia Dortmundit, Munihu ka rritur masat e sigurisë afër stadiumit “Allianz

Pas sulmit të mbrëmshëm në Gjermani, ku u sulmua autobusi i skuadrës së Borussia Dortmundit, Munihu ka rritur masat e sigurisë afër stadiumit “Allianz Arena”.

Pas lajmit se Policia e Munihut ka rritur për 100 për qind masat e sigurisë, klubi i Bayernit ka një mesazh për tifozët baravrez dhe ata madrilen.

Ata kanë kërkuar nga tifozët të mbërrin në stadium më herët, për shkak se do të ketë kontroll të shumta deri në hyrjen e stadiumit.

Takimi mes Bayernit dhe Real Madridit luhet sonte nga ora 20 e 45, ndërsa ajo e shtyre mbrëmë mes Dortmundit dhe Monacos nga ora 18 e 45.

COMMENTS