Mustafi shqiptari i parë që shënon gol në ‘Euro 2016’

Mustafi shqiptari i parë që shënon gol në ‘Euro 2016’

De Biasi: Skuadra la shpirtin në fushë – e merituam fitoren
Parashikimi i AP-së nxjerrë Majlinda Kelmendin fituese të medaljes së artë

Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi ka thënë se është i lumtur që shënoi golin e parë për Gjermaninë në një ndeshje shumë të rëndësishme kundër Ukrainës.

‘Goli im i parë për Gjermaninë dhe kaq i rëndësishëm. 3 pikë për fillim’, ka shkruar Mustafi në rrjetet sociale.

Mustafi shënoi golin e parë për Gjermaninë në Euro 2016, përderisa ‘Pancerët’ fituan me rezultat prej 2-0 kundër Ukrainës.

Shkodran Mustafi bëhet shqiptari i parë që shënon gol në ‘Euro 2016’.

COMMENTS