Mustafa: Ende s’ka vendim për prishje të koalicionit

Mustafa: Ende s’ka vendim për prishje të koalicionit

‘PAN-i i ka siguruar 62 vota, javën që vjen qeveria e re’
Pamjet e rënda të atentatit në Shkodër, vajza e shtrirë në tokë, ndihmohet edhe nga qytetarët (Video,+18)

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka thënë se ende nuk është marrë ndonjë vendim sa i përket asaj nëse do të vazhdojë koalicioni mes partisë së tij LDK-së dhe PDK-së.

Në përurimin e fillimit të punimeve për zgjerimin e rrugëve Prishtinë-Veternik, Mustafa tha se momentalisht vendi është duke u qeverisur mirë.

Ndërkaq, në lidhje me këtë projekt, ai tha se kjo nuk po bëhet për ndonjë fushatë zgjedhore për zgjedhjet lokale e as për ndonjë fushatë për zgjedhje nacionale.

COMMENTS