Musaka-picë

Përbërësit : 700 gr. patate 150 gr. proshutë 200 gr. kaçkavall 2 dl lëng domateje Përgatitja: Patatet qëroni, zieni, pritni në rrathë dhe

Përbërësit :

700 gr. patate
150 gr. proshutë
200 gr. kaçkavall
2 dl lëng domateje

Përgatitja:

Patatet qëroni, zieni, pritni në rrathë dhe rendisni në vaj në një enë rezistuese ndaj zjarrit.

Sipër patateve qitni lëngun e domateve nga shishja, pastaj rendisni proshutën, bluani kaçkavallin në rende dhe qitni origano.

Piqeni në furrë të ngrohur në 200 gradë.

COMMENTS