MTV prezanton 5 fakte për Dua Lipën (Video)

Këngëtarja me origjinë kosovare Dua Lipa është njëra ndër artistet e reja më të preferuara për momentin. Ajo edhe pse e re në moshë, po shënon suks

Këngëtarja me origjinë kosovare Dua Lipa është njëra ndër artistet e reja më të preferuara për momentin.

Ajo edhe pse e re në moshë, po shënon sukses pas suksesi që nga debutimi në skenën ndërkombëtare.

Mediat e huaja pothuajse çdo ditë shkruajnë diçka për të, kësaj radhe është MTV ajo që ka shkruar 5 fakte që duhet ditur për Duan, shkruan lajmi.net.

Këto janë 5 faktet që duhet ditur për 21 vjeçaren

1. Albumi i saj i parë doli më 2 qershor,
2. Ajo performoi në skenën kryesore në ‘Governors Ball’ këtë vit,
3. Singlat e tij ‘Be the One’ dhe ‘Blow Your Mind (Mwah)’ është klikuar 160 milionë klikime online,
4. Ajo bashkëpunoi me Miguel në ‘Lost In Your Lights’.
5. Ajo filloi të publikojë videot e saj në Youtube që kur ishte 15 vjeçe

Ky yll në rritje premton të jetë e para të ‘godas’ mendjen tuaj.

COMMENTS