Momente emocionuese në diplomimin e vajzës së Safete Mustafës (Foto)

Detaje tronditëse rreth vrasjes së aktorit të njohur turk, ja video pak çaste para vrasjes (Video)
Mihrije Monroe apo Mihrije Braha? (Foto)

Motrat Mustafa të cilat njihen për zërin dhe këndimin unik, është fshati Mushtisht që nxjerri shumë zëra të çmuar që i kënduan muzikës popullore, shkruan Kosovarja. Me ëndje dhe dashuri janë pritur kudo Motrat Mustafa nëpër organizime të ndryshme dhe ahengje familjare.

Më muzikën e tyre shumë familje festuan, shumë çifte u kurorëzuan, por me muzikën e tyre edhe shumë të tjerë u ngushëlluan e sidomos kur kënga i kushtohej kurbetit.

Ato trajtuan shumë tema brenda muzikës së tyre e kryesisht temat sociale që publiku e gjente veten aty brenda atyre vargjeve të këngës.

Motrat Mustafa përveç që janë aktive në rrjetet sociale rreth muzikës ato ofrojnë për ndjekësit e tyre edhe momente emocionuese të pjesës së familjes.

E në këtë rast është Lulja që ka bërë publike momentin e diplomimit të vajzës së motrës Elses.

E në këtë mbrëmje Elsa shtoj atmosferën me këngë me zërin e saj të mrekullueshëm ku edhe është vlersuar me mirënjohje zëri i gjeneratës.

COMMENTS