Mohamed Salah,’Lojtari i Vitit’ në Angli

Mohamed Salah,’Lojtari i Vitit’ në Angli

Salah edhe zyrtarisht është shpallur 'Lojtari më i mirë i Vitit në Premierligë' për sezonin 2017/18. Anësori i Liverpoolit, Mohamed Salah, e ka mpo

Salah edhe zyrtarisht është shpallur ‘Lojtari më i mirë i Vitit në Premierligë’ për sezonin 2017/18.

Anësori i Liverpoolit, Mohamed Salah, e ka mposhtur mesfushorin e Manchester City, Kevin De Bruyne – për ta fituar çmimin ‘Lojtari më i mirë i Vitit në Premierligë’ për sezonin 2017/18.

Salah ka shkëlqyer në sezonin debutues me Liverpoolin. Ai ka shënuar 31 gola në Premierligë dhe është kandidati kryesor për Këpucën e Artë, ndërsa numëron 41 gola në të gjitha garat – thjesht fantastik

COMMENTS