Mitrovicë, Digjet vetura e Oliver Ivanoviqit

Mitrovicë, Digjet vetura e Oliver Ivanoviqit

Marrëveshje Vala – Z-Mobile, Mustafa ia shpëton 30 milionë euro Telekomit
Vettingu u kry! Votohet në bllok lista me 27 emrat

Vetura e markës ‘Passat’, në pronësi të Oliver Ivanoviqit, kryetar i Iniciativës Qytetare, ‘Serbia, Demokracia, Drejtësia’, është djegur rreth orës 4 të mëngjesit, në qendër të qytetit të Mitrovicës, para ndërtesës ku ai jeton me familje.

Lajmin e ka konfirmuar vet Oliver Ivanoviq.

Edhe zëvendësdrejtori i Policisë rajonale për Mitrovicën veriore, Besim Hoti ka se vetura është djegur dhe se sipas të gjitha gjasave bëhet fjalë për një djegie të qëllimshme.

Sipas tij, Policia po kryen hetime duke e cilësuar këtë si rast i rrezikut të përgjithshëm. Lidhur me motivet, Hoti ka thënë se në këtë fazë të hetimeve është shumë herët të flitet.

‘rel’

COMMENTS