Mish pule me oriz. Drekë e shpejtë për tërë familjen (video)

Mish pule me oriz. Drekë e shpejtë për tërë familjen (video)

Lakër me gjethe dhe mish viçi
Çokollata e ngrohtë djegës

Shikojeni këtë video dhe vetë gatuani këtë gjellë fenomenale.

E gjitha që duhet të bëni është që të ndiqni veprimet që do t’i shihni në video-xhirim.

E gjitha që duhet të bëni është që të përsërisni veprimet të cilat janë shfaqur.

Përbërësit: fileta pule, oriz basmati, vaj ulliri, kripë, lëng limoni, miell misri, xhenxhefil i grirë imët, hudhër e grirë, qepë, karrota të copëtuara, ve, salcë soje dhe hudhre, piper i bardhë.

COMMENTS