Mish pule me kërpudha dhe brokoli (Video)

    Përbërësit: 500 gr. gjoks pule, 250 gr. kërpudha shampinion, 500 gr. brokoli, 1 filxhan supë pule, 1/3 filxhan salcë soje,

 

 

Përbërësit:

500 gr. gjoks pule,
250 gr. kërpudha shampinion,
500 gr. brokoli,
1 filxhan supë pule,
1/3 filxhan salcë soje,
1/4 filxhan miell,
3 thelpinj hudhre,
1 lugë e vogël xhenxhefil,
2 lugë të vogla vaj susami,
1 lugë e vogël sheqer ngjyrë të kaftë,
Kripë,
Piper

Supën e pulës më mirë është ta përgatitni nga eshtrat e pulës, me perime dhe erëza sipas dëshirës.

Vërejtje: Për të qenë gjella sa më e shijshme, përgatiteni në oriz të marinuar.

COMMENTS