Mish pule i marinuar me djathë dhe domate qershi (video)

Shikoni këtë video dhe vetë përgatitni këtë ushqim fenomenal. Do t’ju lëshojë goja lëng vetëm duke e shikuar këtë xhirim. Përbërësit: djathë

Shikoni këtë video dhe vetë përgatitni këtë ushqim fenomenal.

Do t’ju lëshojë goja lëng vetëm duke e shikuar këtë xhirim.

Përbërësit:

djathë (i bërë nga përzierja e qumështit të dhisë dhe të deles)
2 lugë të vogla krip
1 lugë të vogla piper të zi
½ e filxhanit vaj ulliri
domate qershi (domate kokërr vogla)
2 fileta mishi pule

Përgatitja:

Lërini disa orë që të marinohen, pastaj shtoni borzilokun freskët dhe piqni 10 minuta në furrë në 175 gradë celsius.

COMMENTS