Miqtë dhe familjarët e kujtojnë Adelën në ditën që do të ishte ditëlindja e saj (Video)

Miqtë dhe familjarët e kujtojnë Adelën në ditën që do të ishte ditëlindja e saj (Video)

Adelajda Xhamani sot (e hënë) do të festonte ditëlindjen, po të mos kishte ndërruar jetë javën e kaluar si pasojë e pamjaftueshmërisë së zemrës. Dh

Adelajda Xhamani sot (e hënë) do të festonte ditëlindjen, po të mos kishte ndërruar jetë javën e kaluar si pasojë e pamjaftueshmërisë së zemrës.

Dhe natyrisht se në këtë ditë të rëndësishme, atë e kanë kujtuar familjarët dhe miqtë e shumtë.

Balerina Isida Mollaymeri, e cila ka qenë ndër shoqet e saja më të mira, ka bërë një postim të gjatë në rrjetet sociale për ta nderuar Adelën.

Mes tjerash, ajo e ka publikuar edhe një video që përbëhet nga fotografi të përbashkëta të tyre.

Më poshtë është postimi i plotë i Isidës:

Adela unë jam ktu sot…jam ktu ku ne do festonim ditelindjen tende…por jam vetem,ti nuk je…sot sjemi bashke …sot secili ne shtepine e tije…dhe ti ne shtepine tende atje me Zotin … Ti e doje shume,ti gjithmone i besoje atij e sot je me te…e Zoti do kujdeset per ty me shume se ne o zemer…Sot do ishte nje mbremje shume e bukur ne do festonim zemra ime do hapnim dhuratat,do qeshnim e do kenaqeshim me njeri-tjetein…Eraldo do bente shefin e festes,Ardi do tet ngacmonte se kush nga dhurata eshte me e bukura e me me dashuri,Iva do tet puthte non stop,Fatmira do ju thoshte avash avash ju te dyja e si gjithmone une do perkedhelesha e do tet shkulja floket e tu te bukur duke tet thene se ti je nje drrit me kacurrela…Ahhhh Adela jone sa shume na mumgon…shiko sa bukur kemi kaluar,shiko videot e fotot tona… a e mban mend vjet per ditelindjen tende sa kemi qeshur e sa je tallur me mua e me Eraldon qe ishim ulur buze liqenit ne erresire… batuta jote : Qyqa ca boni mo ju te dy aty,a keni noi hall e se dim,apo na jeni bo romantik ??? E ne filluam tu qesh me te madhe me tonin e zerit tend e me mimiken e ftyres tende te bukur…Ahhh zemer sikur ta dinim ne qe pas nje viti do na binte ky halli madh…Ti je cdo dite me ne te kujtojme ne cdo gje qe bejme, gjithmone themi sa do qeshte Adela per kte, sa do me shante Adela per kte,sa do e e imitonte Adela kte gjen e sa shume e shume gjera te tjera… Ti je e do mbetesh brenda nesh gjithmone … Adela po na qan zemra e shpirti qe sot nuk po festojme dot 31-vjetorin tend… Te duam shume ♥️ When I’m with you… I’m standing with an army …

Adela une jam ktu sot…jam ktu ku ne do festonim ditelindjen tende…por jam vetem,ti nuk je…sot sjemi bashke …sot secili ne shtepine e tije…dhe ti ne shtepine tende atje me Zotin … Ti e doje shume,ti gjithmone i besoje atij e sot je me te…e Zoti do kujdeset per ty me shume se ne o zemer…Sot do ishte nje mbremje shume e bukur ne do festonim zemra ime do hapnim dhuratat,do qeshnim e do kenaqeshim me njeri-tjetein…Eraldo do bente shefin e festes,Ardi do tet ngacmonte se kush nga dhurata eshte me e bukura e me me dashuri,Iva do tet puthte non stop,Fatmira do ju thoshte avash avash ju te dyja e si gjithmone une do perkedhelesha e do tet shkulja floket e tu te bukur duke tet thene se ti je nje drrit me kacurrela…Ahhhh Adela jone sa shume na mumgon…shiko sa bukur kemi kaluar,shiko videot e fotot tona… a e mban mend vjet per ditelindjen tende sa kemi qeshur e sa je tallur me mua e me Eraldon qe ishim ulur buze liqenit ne erresire… batuta jote : Qyqa ca boni mo ju te dy aty,a keni noi hall e se dim,apo na jeni bo romantik ??? E ne filluam tu qesh me te madhe me tonin e zerit tend e me mimiken e ftyres tende te bukur…Ahhh zemer sikur ta dinim ne qe pas nje viti do na binte ky halli madh…Ti je cdo dite me ne te kujtojme ne cdo gje qe bejme, gjithmone themi sa do qeshte Adela per kte, sa do me shante Adela per kte,sa do e e imitonte Adela kte gjen e sa shume e shume gjera te tjera… Ti je e do mbetesh brenda nesh gjithmone … Adela po na qan zemra e shpirti qe sot nuk po festojme dot 31-vjetorin tend… Te duam shume ♥️ When I’m with you… I’m standing with an army …

A post shared by Isida Mollaymeri (@isidamollaymeri) on

Adela u gjet e vdekur në banesën e saj në Tiranë, në orët e hershme të 29 tetorit. Ajo kishte lindur në qytetin e Kavajës, ku ka punuar si mësuese.

Xhamani ka qenë pjesë e ‘Big Brother Albania 2’ duke qenë një ndër figurat më të pëlqyera nga publiku në atë kohë.

Ajo ka qenë kryeredaktore e shtojcës Bluetooth në Gazetën Shqiptare, si dhe kryeredaktore e Revistës Who. Adela pritej të niste emisionin e saj të ri më 15 nëntor në Fax News.

COMMENTS