Mimoza Shkodra sot yll, por dikur dukej kështu (Video)

Ajo sot është njëra ndër këngëtaret më të pëlqyera në estradën muzikore shqiptare. Pëlqehen shumë sidomos baladat që ajo i këndon. Këngëtarja e zha

Ajo sot është njëra ndër këngëtaret më të pëlqyera në estradën muzikore shqiptare. Pëlqehen shumë sidomos baladat që ajo i këndon.

Këngëtarja e zhanrit pop-folk Mimoza Shkodra e cila jeton në Zvicër, në fillim të janarit ka publikuar baladën ‘E urrej’ e cila deri më tani ka mbledhur 1.3 milionë klikime në YouTube.

Por, shumë nga ju nuk e dini fillimin e karrierës muzikore të Mimomzës, shkruan zico.tv

Prandaj ne kemi përzgjedhur dy nga këngët e artistes të kënduara në vitin 2001 dhe 2002 në xhirimet e produksionit Zico Company.

COMMENTS